Jeszcze tańsze tanie linie, czyli jak szukać biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach?

Redakcja
Udostępnij:
4.2

Lot do Paryża za 60 zł. Rzym w cenie 80 zł. Połączenie Wrocław-Barcelona 45 zł. Marzenie ściętej głowy? Skądże. To tylko kilka przykładów ze stron internetowych linii samolotowych działających na terenie Polski. I to wcale nie najtańszych, bo czasem można trafić na jeszcze atrakcyjniejsze promocje i polecić do jednego z europejskich miast za raptem 20 […]

Start samolotu z pasa startowego

Lot do Paryża za 60 zł. Rzym w cenie 80 zł. Połączenie Wrocław-Barcelona 45 zł. Marzenie ściętej głowy? Skądże. To tylko kilka przykładów ze stron internetowych linii samolotowych działających na terenie Polski. I to wcale nie najtańszych, bo czasem można trafić na jeszcze atrakcyjniejsze promocje i polecić do jednego z europejskich miast za raptem 20 zł. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak zaplanować wyjazd na weekend marzeń. Wspomnieliśmy tam, że warto szukać promocyjnych cen na tanie bilety lotnicze. Zbliżają się święta wielkanocne, długi weekend majowy, coraz bliżej też do letnich wakacji – warto sprawdzić, jak szukać tanich biletów lotniczych, gdzie można niedrogo polecieć i jak oszczędzić na podróży.

Nowe połączenia na weekendy, święta i wakacje

osoby czekające na lotnisku na samolot

Na szczęście – tanie linie nie próżnują i przygotują coraz więcej ofert, co rusz uruchamiają nowe połączenia. Zwłaszcza nadchodząca wiosna i w dalszej perspektywie wakacje są takim gorącym czasem szukania okazji i przewoźnicy samolotowi (na szczęście dla klientów) skwapliwie to wykorzystują. Co zatem w tych nadchodzących tygodniach szykują linie lotnicze latające na terenie Polski?

Z Ryanairem nad Morze Śródziemne

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzje o zwiększeniu połączeń pomiędzy Polską a basenem Morza Śródziemnego. Szczególnie ma to dotyczyć liczby lotów do Grecji. Taką informację na konferencji odbywającej się w Warszawie parę dni temu podał prezes firmy Michael O’Leary. W tym celu mają zostać sprowadzone do Polski nowe samoloty – w liczbie 40 sztuk. Obecnie z Ryanairem można polecieć nad Morze Śródziemne: do Aten, Salonik, na Kretę i na Kos. Teraz ta lista ulegnie rozbudowie, zwłaszcza z nowego lotniska Warszawa-Modlin.

Wizzair przejmuje połączenia Eurolotu

W tym samym czasie o zwiększeniu liczby połączeń z Polski poinformował kolejny przewoźnik – węgierski Wizzair. W tym przypadku nie są to zupełnie nowe dla Polaków kierunki, tylko przejęte po Eurolocie – linii lotniczej, która od 1 kwietnia 2015 zamyka swoją działalność. Wizzair od kwietnia będzie zatem latał do Eindhoven, Helsinek, Mediolanu, Amsterdamu, Dusseldorfu, Dortmundu i Turku. Ceny są bardzo atrakcyjne. Jak można sprawdzić na stronie Wizzaira – bilet będzie można kupić już od 40 zł.

A co z innymi liniami?

Pozostali przewoźnicy działający w Polsce – między innymi Norwegian czy easyJet na razie nie planują większych zmian w liczbie połączeń. Ich kierunki także nie ulegną póki co zmianie, ale dotychczasowe są równie atrakcyjne i dostępne w korzystnych cenach z kilku lotnisk w Polsce. Warto i te mniej popularne w naszym kraju linie brać pod uwagę w trakcie planowania połączeń.

Tani bilet na samolot w kilku krokach

Jak szukać tanich biletów na samolot? To nic trudnego. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

jak-taniej-latac

To wystarczy, żeby trafić na ciekawe promocje. Wszyscy przewoźnicy oferują newslettery, w których dowiadujemy się o aktualnych cenach biletów i specjalnych ofertach. Mimo to warto mieć na oku wyszukiwarki, by regularnie sprawdzać, czy w interesującym nas terminie ceny nagle nie spadną do śmiesznie niskich. A korzystać można z:

Na duże promocje można liczyć zwłaszcza w sezonie – przy okazji świat, wakacji czy długich weekendów. No i ostatnia rzecz – nie ma co czekać do ostatniej chwili. W przypadku biletów lotniczych sprawdza się zasada „im wcześniej, tym taniej”. Zwłaszcza, gdy wiemy, kiedy chcemy lecieć. Promocje last minute będą idealne na spontaniczny wypad, ale dłuższą wycieczkę lepiej planować wcześniej. Dzięki temu na pewno zaoszczędzi się trochę grosza, który można wydać na ciekawsze rozrywki! 🙂

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania