Jaką wybrać sumę ubezpieczenia dla kosztów leczenia (KL)?

Redakcja
Udostępnij:

Zasady wyboru sumy KL Przy wyborze sumy ubezpieczenia najlepiej trzymać się następujących zasad: Wysokość sumy ubezpieczenia powinna być uzależniona od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Im dalej jedziemy, tym wyższe sumy ubezpieczenia powinniśmy wybierać. Jeżeli jedziemy z małymi dziećmi, to zwiększa się prawdopodobieństwo, że będziemy musieli skorzystać z szybkiej pomocy lekarskiej na miejscu. Leczenie osób […]

...

Zasady wyboru sumy KL

Przy wyborze sumy ubezpieczenia najlepiej trzymać się następujących zasad:

  1. Wysokość sumy ubezpieczenia powinna być uzależniona od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Im dalej jedziemy, tym wyższe sumy ubezpieczenia powinniśmy wybierać.
  2. Jeżeli jedziemy z małymi dziećmi, to zwiększa się prawdopodobieństwo, że będziemy musieli skorzystać z szybkiej pomocy lekarskiej na miejscu.
  3. Leczenie osób starszych wiąże się z większym prawdopodobieństwem powikłań, dlatego warto rozważyć wyższe sumy ubezpieczenia.
  4. Szczególnie niebezpieczne sporty wiążą się z ryzykiem poważnych obrażeń – warto wtedy wykupić polisę z wysoką sumą ubezpieczenia.

W krajach UE oraz w Islandii, Norwegii, Liechtensteinie i Szwajcarii obowiązuje EKUZ, która zapewnia bezpłatną opiekę w państwowej służbie zdrowia na zasadach obowiązujących rodowitych mieszkańców danego kraju. Warto przeczytać, dlaczegoEKUZ to nie wszystko, o czym pisaliśmy w naszych wcześniejszych artykułach.

Przykładowe koszty leczenia za granicą

Przy wyborze sumy ubezpieczenia dla krajów, w których obowiązuje EKUZ pomocne może być zapoznanie się z kosztami transportu medycznego do Polski, których karta nie refunduje. Poniżej w tabeli podaliśmy przykładowe koszty transportu medycznego dla wybranych krajów:

KrajTowarzystwo UbezpieczenioweOpisKwota
AustriaSignal IdunaTransport medyczny lotniczy44 000 zł
FrancjaAllianzTransport medyczny lotniczy36 000 zł
SzwecjaAllianzTransport medyczny lotniczy44 000 zł

Ważną kwestią jest też świadomość, że leczenie za granicą wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Kilka przykładów wypłaconych świadczeń z różnych krajów świata umieściliśmy w tabeli poniżej:

KrajTowarzystwo UbezpieczenioweOpisKwota
AustraliaSignal IdunaHospitalizacja i operacja102 000,00 zł
EgiptAllianzHospitalizacja i transport medyczny do Polski170 000,00 zł
KanadaAllianzHospitalizacja i transport medyczny do Polski587 000,00 zł
Nowa ZelandiaSignal IdunaHospitalizacja oraz organizacja powrotu do Polski z lekarzem204 000,00 zł
Stany ZjednoczoneAllianzHospitalizacja i transport medyczny do Polski641 000,00 zł
TunezjaSignal IdunaTransport do szpitala oraz hospitalizacja 85 000,00 zł
Autor

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania