Turysto, ubezpiecz się – jak wybrać polisę na wakacje?

Porównaj ubezpieczenia ››
Dowiedz się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje!
Porównaj ubezpieczenia ››

Odliczasz dni do urlopu i już nie możesz doczekać się wymarzonego odpoczynku? Wakacje już się zaczęły i większość z nas ma zaplanowane wyjazdy w różne części świata. Noclegi zarezerwowane, wycieczki opłacone, bagaż prawie spakowany, brakuje tylko dobrego ubezpieczenia? Z pewnością znajdziesz je w naszym kalkulatorze. Zanim wybierzesz polisę, dowiesz się, na co zwrócić uwagę!

Po co nam ubezpieczenie turystyczne na wakacje?

Przede wszystkim po to, by nie martwić się na zapas i zapewnić sobie beztroski i bezpieczny wypoczynek. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie, a wypadki, problemy ze zdrowiem też się zdarzają i to wcale nie rzadko. Po drugie, jak mówi ludowe porzekadło: przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej przed podróżą wydać parę złotych niż z wakacji przywieźć gigantyczny rachunek za leczenie.

Jak wybrać polisę na podróż?

Podpowiemy, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje!

Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb, wymogów oraz charakteru wyjazdu. Innej polisy będziemy potrzebować, jeśli wyjeżdżamy do jednego z krajów europejskich, innej jeśli odwiedzamy kraje pozaeuropejskie. Na wyjazd typowo turystyczny połączony z odpoczynkiem i zwiedzaniem wystarczy nam polisa standardowa, ale jeśli planujemy uprawianie sportów ekstremalnych, to musimy myśleć o zupełnie innym zakresie ubezpieczenia. Indywidualne dopasowanie polisy to klucz do sukcesu, a nasz kalkulator daje taką możliwość.

Standardowy zakres ubezpieczenia turystycznego na wakacje

Co powinna zawierać standardowa polisa turystyczna? Przede wszystkim powinna obejmować koszty leczenia, które pokryją wszystkie wydatki związane z korzystaniem z pomocy medycznej za granicą (zarówno leczenie ambulatoryjne, jak i hospitalizację, koszty leków, transport sanitarny, powrotny do kraju itp.). Suma gwarantowana na terenie  Europy powinna być nie mniejsza niż 20 000 euro, poza naszym kontynentem lepiej zapewnić sobie koszty leczenia na 40 000 – 50 000 euro wzwyż. Drugim standardowym elementem każdej polisy turystycznej jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), wypłacane w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu – sumy gwarantowane wahają się od 10 000 zł do 100 000 zł – kwotę można dobrać wedle uznania.

O co można rozszerzyć polisę?

Nie wiesz, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje? Sprawdź nasze porady.

Dodatkowych elementów ubezpieczenia jest wiele. Można dobierać pakiety z mniejszą lub większą ilością dodatków, w zależności od charakteru wyjazdu i swoich potrzeb. Dostępne są następujące elementy:

  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (zapewnia ewentualne odszkodowanie dla osób trzecich za nieumyślne uszkodzenia na osobie lub mieniu),
  • ubezpieczenie bagażu i jego opóźnienia (to ochrona przed kradzieżą, zniszczeniem lub zgubieniem rzeczy osobistych oraz sprzętu elektronicznego, uwaga – odpowiednio chronionego),
  • Auto Assistance (krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu w podróży, zapewnia holowanie do najbliższego warsztatu, pomoc przy kolizji i awarii samochodu, braku paliwa, samochód zastępczy – 3 dni po awarii, 5 dni po wypadku i kradzieży, zakwaterowanie na czas naprawy itp.),
  • uprawianie sportów podwyższonego ryzyka oraz ekstremalnych (konieczne dla planujących taką aktywność, standardowa ochrona w ramach kosztów leczenia i NNW nie będzie pełna, jeśli będzie uprawiało się sporty z listy ekstremalnych i podwyższonego ryzyka),
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego (od zgubienia, zniszczenia i kradzieży),
  • OC sportowe (analogiczne do OC w życiu prywatnym – odszkodowanie dla osób trzecich poszkodowanych przez ubezpieczonego w trakcie uprawiania sportów),
  • choroby przewlekłe (konieczne dla osób ze zdiagnozowanym schorzeniem wymagającym dłuższego leczenia – ubezpieczyciele naliczają zwyżkę za większe ryzyko naliczaną przez ubezpieczycieli).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wakacje? Sprawdź i porównaj

Ile kosztuje polisa i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje?

Ciężko podać uśrednioną cenę polisy podróżnej, ponieważ zależy ona od wielu czynników: miejsca wyjazdu, długości trwania podróży, wybranego pakietu, konkretnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego czy wybranych dodatków. Dlatego wszystko to można sprawdzić i porównać w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych, a wybrane ubezpieczenie zakupić online – szybko i bez zbędnych formalności.

Wypoczywaj bezpiecznie z polisą

Mamy nadzieję, że wakacje będą dla nas beztroskie, spokojne i pozwolą nabrać siły na cały rok pracy. Dlatego przed wyjazdem na urlop zapominamy o ubezpieczeniu, a niesłusznie. Lepiej nie ryzykować, mieć polisę i w razie potrzeby z niej skorzystać. Bo przezorny urlopowicz to ubezpieczony urlopowicz.

Turysto, ubezpiecz się – jak wybrać polisę na wakacje?
5 (100%) 2 głosów

Redakcja

Ubezpieczenie podróży od 2,27 zł dziennie
- porównaj 43 oferty ubezpieczeń turystycznych

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Eli GotowanieWlodek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wlodek
Gość
Wlodek

kupiłem w AXA z 30% rabatem dla klientów netii, polecam 🙂

Eli Gotowanie
Gość
Eli Gotowanie

Ubezpieczam się w compensa. Dają dobre warunki w stosunku do ceny. A ja wolę troszkę więcej zapłacić ale mieć spokój.