Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Koszty leczenia

medical-563427

 

Najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Zapewnia ono pokrycie przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów leczenia za granicą. Obejmuje między innymi koszty związane z:

  • wizytą u lekarza pierwszego kontaktu,
  • pobytem w szpitalu,
  • zakupem leków.

Ważne jest, aby ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywało ewentualne koszy transportu medycznego do Polski. Wszystkie polisy turystyczne, które oferujemy na wakacyjnapolisa.pl w ramach ubezpieczenia KL i podstawowego Assistance gwarantują pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski. Jeżeli zdiagnozowano u ciebie chorobę przewlekłą powinieneś wykupić ubezpieczenie z rozszerzeniem choroby przewlekłe (CHP).

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i koszty ratownictwa

Istotne jest też posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Zabezpiecza nas ono przed roszczeniami osób, którym wyrządziliśmy szkodę. Nie należy go mylić z ubezpieczeniem OC zawodowym, które związane jest z wykonywaniem czynności zawodowych. Podobnie, jeżeli planujesz uprawianie sportu powinieneś rozszerzyć ubezpieczenie o OC związane z jego uprawianiem.

Wszyscy, którzy w czasie pobytu za granicą planują wędrówki górskie lub chcą żeglować po morzu powinni posiadać ubezpieczenie obejmującego pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej oraz akcji ratunkowej.

Ubezpiecz się przed podróżą

woman-591576

Wszystkie te części składowe ubezpieczenia turystycznego charakteryzują się tym, że w razie zdarzenia objętego ich ochroną wypłacane kwoty mogą sięgać kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Podróżując bez polisy zawierające tego typu ubezpieczenia narażamy się na bardzo duże koszty, czasami równe naszym kilkuletnim dochodom. Doskonale obrazują to przykłady świadczeń wypłacanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?
4.1 (82%) 10 głosów

Porównaj ubezpieczenia ››

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o